Skip to content

HAKKIMDA

Ramazan Yumrutepe Kimdir?

1982 yılında Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde dünyaya gelen Kum Sanatı Ressamı Ramazan Yumrutepe ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. 2005 yılında girdiği özel yetenek sınavında başarılı oldu ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliğine yerleşti.

Üniversitedeki öğrencilik yıllarında yağlı boya çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Çeşitli sergiler açtı. 2009 yılında bölümden mezun olduktan hemen sonra aynı üniversitede master programına kayıt yaptırdı. Resim sanatında bilinenlerin dışına çıkmak için heykel, seramik ve fotoğrafçılık dersleri aldı. Kağıt ve tuvalin dışına çıkarak bilgisayar programlarında da üç boyutlu resimler çizdi.

Son olarak 2009 yılında çıktığı bir yurtdışı seyahatinde kum sanatı ile tanıştı. Bu konuda çalışmalar yaptı. Kum sanatının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden oldu. Değişik yöntemler deneyerek kendisine ait özgün konular belirledi ve bunları kum taneleriyle süsledi. Kum taneleriyle verdiği şekiller ve anlattığı konular, yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi gördü. Yumrutepe gazi üniversitesinde doktora eğitimine devam etmekte.

Sponsorluk ve Bilgi Almak İçin;